Ye O Kurbağayı – Brian Tracy

Ye o kurbağayı , beklemeden , düşünmeden ye .Kitabın adı gayet ilginç fakat bu ilginçlik sadece adıyla dikkat çekipte içeriği kötü olan bir kitapla karşılaştırmıyor bizi. Kitap gayet sağlam taktikler içeriyor.

Çoğu zeki insanın sorunudur zamanını verimli kullanmak , çoğu şeyi yapabileceğinizin farkındasınızdır ama  yapmazsınız , bir türlü harekete geçmezsiniz , işler önünüzde büyükdükçe büyür.Çok büyük şirketleri yöneten yöneticiler , çük mükemmel tasarımlar yapan mühendisler , dur durak bilmeden çalışan politikacılar . Onlar hayatlarında bu kadar çalışmayı kolaylıkla sığdırırken siz neden çalışamıyorsunuz hiç düşündünüz mü ?

Cevap çok basit :  ZAMAN YÖNETİMİ . Zamanınızı faydalı kullanmak  , sizi hayatta bir yerlere getirecek işlere öncelik tanımak ve rahatlık tuzağından kurtulmak yani hareketi geçip amaçlarınıza hedeflerinize ulaşabilmeniz için gerekli olan şeydir zaman yönetimi.

Bütün büyük liderler mutlaka not tutarlar , sürekli o not defterine notlar alırlar günlerini planlarlar , yani bir nevi ajanda kullanırlar .Bu kitabın iyi zaman yönetimi için önerdiği fikirlerden biri her günü önceden planlayıp liste yaparak önemli işlerinizi o listeden takip edip bitirmek.

Kitapta bu ve bunun gibi sağlam önerilerde bulunulmuş , şimdi o önerilerin hepsini burda yazıp kitaptan alıcağınız zevki ve faydayı yok etmek istemiyorum .

Ben her zaman , zaman yönetimi konusuna ilgi duydum . Hayatta hayalleriniz hedefleriniz olabilir , ancak hayallerini gerçekleştirenler o uğurda ömürlerini harcayan bunun için çaba harcayan insanlardır. Zaman yönetimi hem çalışmanız için sizi motive eder , hem de etkin bir şekilde çalışmanızı sağlayarak hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Sonuç olarak önemli olan teorileri bilmek değil onları uygulamak hayata geçirmektir . Kitap teoriler hakkında çok kısa ve önemli bilgiler veriyor , hayallerinizi gerçekleştirmek için bir adım atmakta size kalıyor.

Hayalleri olan insanları severim , hayalleri için durmadan usanmadan çabalayanları daha da çok severim 🙂

Etiketler: , , , , , ,

1 Yorum to “Ye O Kurbağayı – Brian Tracy”

  1. Zeynep

    Tem 17. 2015

    Ben hayatımda bu kadar okuyup okuyup tekrar usanmadan okuduğum kitap görmedim bıktırmıyor insana umut veriyor uyguladığınızda kendinizi harika hissediyorsun ah bide. Yirmi bir ilkeyi tam uygulasam eğer çok param olsaydı sıradan bir liseye yüzlerce alır hediye ederim çünkü bu kitapı okuyupta başarısız olmak imkansız ataleti yerle bir ediyor kapağına bakınca ilkokul birinci sınıf kitabı gibi ama gel gorki iş öle değil şiddetle tavsiye ediyorum

    Reply to this comment

Yorum yazın